Chróścina


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.

>>> statystyki odwiedzin strony
II Górowski Koncert "Moja Ojczyzna"


wspaniałe chwile ...

         W niedzielę, 20 maja 2018 r. w Domu Kultury odbył się II Górowski Koncert „Moja Ojczyzna”, którego współorganizatorem był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. W. Reymonta w Witoszycach, na czele z Dyrektorem Leszkiem Steckim.
Tegoroczną edycję Koncertu rozpoczęła Rota w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego Pro Bono, a następnie Gaude Mater Polonia. Następnie prowadząca uroczystość Agnieszka Wesołowska – nauczycielka ZSPiP w Witoszycach, w imieniu obecnej na Sali Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz i Dyrektora Leszka Steckiego powitała wszystkich przybyłych na koncert gości.
Po powitaniach uczniowie klasy I i III naszej szkoły zatańczyli Poloneza, a następnie głos zabrała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.
Podczas wystąpienia Burmistrz podziękowała wszystkim za przybycie, chęć wspólnego spędzania czasu oraz utrzymywania kontaktów z Polakami mieszkającymi na terenach dawnych Kresów.
Jako kolejna, głos zabrała redaktor TVP Polonia Grażyna Orłowska-Sondej, która podziękowała Burmistrz Góry zaangażowania w działalność prowadzoną na rzecz Polaków na Kresach i zachowania dziedzictwa i pamięci historycznej o Kresach. Redaktor wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczyniają się do powodzenia akcji, wspierają wolontariuszy wyjeżdżających na Kresy oraz przyczyniają się do zachowania pamięci o Polakach na Wschodzie.
W dalszej części uroczystości sceną zawładnęli członkowie Zespołu „Barwinok”, którzy dali fantastyczny pokaz sztuki. Artyści zaprezentowali niezwykłe układy choreograficzne, które cechowały się niezwykłą dynamiką, współpracą i precyzją. Oprócz tańców, przyjaciele z Ukrainy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wykonując polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a także umiejętności gry na instrumentach. Występ Zespołu była niesamowitym przeżyciem, za które artyści otrzymali od publiczności owacje na stojąco.
Występujący w Górze Zespół „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie to jeden z najlepszych zespołów choreograficznych na Ukrainie i na całym świecie. Założony został w 1984 r. przez Piotra Bojko, który jest Narodowym Artystą Ukrainy. Powstałe na kanwie Zespołu – Centrum Edukacji Artystycznej i Choreograficznej w Winnicy liczy ponad 1500 dzieci w wieku od 5 do 18 lat i zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Zespół występował w ponad 30 krajach, m.in. w Japonii (6-krotnie).
W II Górowskim Koncercie „Moja Ojczyzna” udział wzięło 48 artystów i 6 opiekunów, którzy przebywali na terenie Gminy Góra w dniach 17-20 maja. Dzieci zamieszkiwały w tym czasie u rodzin z Chróściny, Witoszyc, Góry, Ryczenia, Ślubowa, Szedźca, Leszna, Brzeżan, Sławęcic, Włodkowa Dolnego, Czerniny, Glinki oraz Radosławia.
Za tak wspaniałe przedsięwzięcie Panu Leszkowi Steckiemu należą się wielkie słowa uznania. Osoby, które uczestniczyły w koncercie na pewno na długo zapamiętają te piękne chwile pełne wzruszeń i podziwu dla umiejętności wokalnych i tanecznych członków Zespołu Barwinok.


Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie


Chróścina