Chróścina


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.

>>> statystyki odwiedzin strony
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 2018
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia to akcja Fundacji Studio Wschód i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, pod patronatem TVP Polonia. W tym roku, podczas dziewiątej edycji tej akcji na Kresy dawnej Rzeczypospolitej wyjechało 1300 wolontariuszy aby pracować na ponad 145 cmentarzach.

W akcję po raz kolejny włączyła się również nasza szkoła w Witoszycach na czele z panem dyrektorem Leszkiem Steckim. 3 lipca wyjechało 22 wolontariuszy z Chróściny, Witoszyc, Glinki i Góry aby porządkować nekropolie w Kokutkowcach, Chleszczawie, Chowiłowie Wielkim, Zaścianoczu, Iwanówce i Sorocku. Podczas wyjazdu na Ukrainę wolontariusze również zwiedzili Chocim, Kamieniec Podolski, Lwów oraz udali się na wycieczkę do Mołdawii.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym 22 osobom za chęci i włożoną pracę w porządkowanie i odnawianie grobów przodków mieszkańców Chróściny i okolicznych miejscowości. Tym samych zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału lub wsparcia kolejnych edycji akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.


Spisy grobów znajdujących się na cmentarzach objętych akcją pojawią się na stronie internetowej: www.studiowschod.plZdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie


Chróścina