Chróścina


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.

>>> statystyki odwiedzin strony
Dożynki Gminne w Czerninie


19.08.2018r.

 
 
 
    W niedzielę, 19 sierpnia br. w Czerninie odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele w Czerninie, którą koncelebrowali: ks. Janusz Bobowski, ks. Kanonik Stanisław Orłowski, ks. Kanonik Henryk Wachowiak oraz ks. Marek Matyszek.
Po zakończonej mszy św. goście dożynkowi przeszli na rynek w Czerninie, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. Po obrzędzie dożynkowym głos zabrał Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, który w imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz przywitał wszystkich zgromadzonych gości.
Następnie głos zabrała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która podczas przemówienia zwróciła szczególną uwagę na trud pracy rolników, bez której nie byłoby na naszych stołach podstawowych produktów.
W dalszej części ogłoszono wyniki na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, które prezentowały się następująco:
I m. Ligota,
II m. Borszyn Mały
III m. Chróścina.

Dyplomy oraz bony do wykorzystania przez sołectwo wręczyła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.
Po zakończeniu części oficjalnej na scenie występował Zespół śpiewaczy Osetnopolanie, Niezapominajki, Mażoretki UKS Artis Góra, zespół Metrum Reni & Marco.
O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna z Zespołem AroBand z Góry.


Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie


Chróścina