Chróścina


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.

>>> statystyki odwiedzin strony
"OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"


4 listopada 2018r.

W niedzielę 4 listopada tradycyjnie w Chróścinie odbyła się jest uroczystość o wymownej nazwie „Ocalić od zapomnienia”. W ten sposób mieszkańcy oddają hołd tym wszystkim, którzy zginęli bądź zaginęli na Syberii, w trakcie transportów, przesiedleń i wywózek.

Przed mszą wszyscy parafianie obecni w kościele mogli wysłuchać i obejrzeć program przygotowany przez lokalną młodzież pod kierunkiem Pani Jadwigi B. i Karoliny W. Inscenizacja była hołdem pamięci i ukazywała czasy męki, kaźni i zabijania naszych przodków, bohaterów, którym nie było dane powrócić do ojczyzny. Program słowno muzyczny nawiązywał do obchodów 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po wzruszającej inscenizacji, ks. Proboszcz Jarosław Grabarek odprawił Msz św. za Kresowian, za osoby które w walce o wolność i niepodległość straciły życie.
Organizatorzy bardzo dziękują Pani Jadwidze B. i Pani Róży M. za pomoc w przygotowaniu przepięknej dekoracji Kościoła, a młodzieży szkolnej za współpracę i zaangażowanie, które odzwierciedliło się udziałem w części artystycznej.


Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie


Chróścina